2018. Április 22., Vasárnap

Útvonal: Sport Kerékpár A Balaton Kör 2011-es befutói

A Balaton Kör 2011-es befutói

Balaton körVéget ért a Siófokról rajtoló (majd oda visszatérő) XXI. Tissot Pelso Kupa, vagyis a hagyományosan ismert Balatont megkerülő 204 kilométeres országúti viadal.  2011. június 04-én, az elrajtolás időpontjában kellemes idő köszöntötte a Balaton Kör kerékpárosait.

A mezőny kezdése igen nyugodt volt, és a boly sokáig együtt is maradt. Időközönként egy két főnek sikerült kitörni a bolyból, de a mezőny mindig megfogta a próbálkozókat. Az alaptempó lassúnak bizonyult, de Balatonfüred és annak környékén megkezdődött az igazi „harc”, itt szinte felbolydult a méhkas, a versenyzők leszakadtak egymástól. A futam végén a dobogóra a méhész, az újságíró és az informatikus állhattak fel.

A közel öt órás verseny befutói a következők: Csomor Zoltán, Takács Tamás, Szórádi Balázs, és a fiatalabb korosztály képviselője Pawlik Attila lett. A hölgyek női győztese, aki dobogóra állhatott, Kenyó Anita volt.